У вересні мине десять років з моменту ухвалення на Саміті ООН Цілей сталого розвитку (ЦСР) до 2030 року
Чого вдалося досягти за цей час, що ще можна встигнути зробити та чому ЦСР важливі для України у 2025 році?
За ці десять років світ суттєво змінився, і виклики, що постали перед суспільством, стали ще гострішими. Війни, кліматичні кризи, економічні потрясіння та науково-технічний розвиток впливають на всі сфери життя. Проте ЦСР все ще залишаються дороговказом для створення більш справедливого, сталого та безпечного майбутнього.
Для України ЦСР мають особливе значення. В умовах, коли наша увага зосереджена на виживанні та підтримці армії, вони допомагають не забувати про ключові питання: якісну освіту, охорону здоров’я, екологічну безпеку, інновації, подолання соціальної нерівності тощо. Попри всі виклики, ми не можемо ігнорувати жодну із 17 цілей, адже всі вони взаємопов’язані, тобто успіх в одній впливає на досягнення інших.
За десять років вдалося зробити чимало. Зростає обізнаність про екологічні виклики, активніше розвивається соціальне підприємництво, а громади все більше долучаються до ініціатив сталого розвитку. Однак попереду ще багато роботи. До 2030 року можна зробити суттєві зміни, якщо кожен на своєму рівні буде діяти, впроваджуючи від маленьких повсякденних звичок до масштабних проєктів.
Більше про ЦСР можна дізнатися в цій мінідобірці:
У наступних дописах ми розкажемо більше про кожну з Цілей та їхній вплив на наше життя.
#ЦСР, #ЦіліСталогоРозвитку, #СталийРозвиток, #ЖіночийЕкопростір, #ГромадянськеСуспільство #РозвитокУкраїни, #SDGs, #Agenda2030, #GlobalGoals, #ActForSDGs, #SustainableDevelopment, #DecadeOfAction, #EcoEducation #SustainableFuture